E.Levita vēstule atbalstītājiemEs sirsnīgi pateicos visiem saviem atbalstītājiem par man izteikto uzticību.

Es pateicos maniem izvirzītājiem – Saeimas deputātiem Ringoldam Balodim, Gaidim Bērziņam, Lolitai Čigānei, Inārai Mūrniecei, Imantam Parādniekam, Veiko Spolītim.

Es pateicos visiem tiem Saeimas deputātiem, kas balsoja par mani, bet jo sevišķi tiem deputātiem, kuri to darīja, neraugoties uz pret viņiem vērsto spiedienu.

Es pateicos Nacionālajai Apvienībai, kas ilgstoši un konsekventi iestājās par manu kandidatūru, kuru tā uzskatīja par piemērotāko.

Taču visvairāk es gribētu pateikties tiem daudzajiem, daudzajiem tūkstošiem cilvēku no tautas, kuri visdažādākajos veidos ir aktīvi atbalstījuši manu kandidatūru.

Pilsoniskā sabiedrība ir sakustējusies. Tā ir skaidri izteikusi savu vēlmi pēc saprātīgas, atklātas politikas, pēc jaunas politiskās kultūras – bez shēmošanas, populisma, cinisma.

Neatkarīgi no rezultāta, šīs Valsts prezidenta vēlēšanas ir devušas jaunu impulsu sabiedrībai aktīvi cīnīties par kvalitatīvāku demokrātiju. To sasniegt ir iespējams, ja sabiedrība to vēlas un mērķtiecīgi rīkojas. Šis impulss augs un kļūs arvien spēcīgāks. Tā ir šo vēlēšanu un manas kandidatūras paliekošā virsvērtība.

Varu apsolīt, ka turpināšu pildīt savu pienākumu, un arī turpmāk došu savu pilsonisko un profesionālo pienesumu mūsu valsts stiprināšanai un attīstībai.

Bet jaunajam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim – labu vēju burās!

Aicinu visus atbalstītājus un interesentus uz savu priekšlasījumu un tam sekojošu kopēju sarunu par tēmu „Politiskā kultūra Latvijā – kā to vērtēt un kā to uzlabot”. Sarīkojums notiks piektdien, 12. jūnijā, sākums plkst. 16:00, Latvijas Kara muzeja konferenču zālē, Rīgā, Smilšu ielā 20 (Pulvertornis).

Egils Levits